Яка робота найскладніша? Представники кожної із професій можуть сміливо та у повний голос твердити: моя! Однак, працівники кількох статистичних відомств заходу ставлять останніми роками роботу пастора та церковного служителя на перші позиції у списку найважчих діяльностей людини.
І ті, хто пасуть стадо Боже чи звершують певний вид роботи у Його церкві не потребують того, щоб їх у цьому переконували. І неймовірно потужний поштовх до ще посвяченішого, жертовнішого та активнішого служіння дає рабові Христовому спілкування із собі подібними: пасторами, дияконами, лідерами та керівниками різних напрямів і видів служінь. З цією метою і була скликана 19 грудня 2014 р. підсумкова конференція служителів Чернівецького ООЦ ЄХБ у першій чернівецькій церкві. Не менш важливими цілями зустрічі стали підбиття підсумків під результатами роботи церков об’єднання, обговорення проблем, викликів та бачення розвитку сучасної церкви. Зі словом привітання до всіх присутніх звернувся старший пресвітер по Буковині Кушнір Ю.М., а молитвою з подякою до Господа за пережиті благословення у нелегкому 2014 р. відкрив служіння Куцюруба В.І.
«Важко переконати людину, яка думає що з нею все гаразд, і при цьому має духовні проблеми» – звернувся у проповіді до братів радник голови ВСЦ ЄХБ Каспров М. Є. Однак, Ісус показував небезпеку самоправедності багатому юнакові, згодом Лаодикійській церкві. Цим сьогодні повинні займатися і ми, адже в нашому народі сьогодні не мало тих, які вважають, що вони нічого поганого не вчинили. Ще одним акцентом настанови Миколи Євгеновича був заклик до служителів «пильнувати, щоб церкву наповнювали справді відроджені християни», адже в протилежному випадку на помісну общину чекатиме безліч проблем. У кінці проповіді всі учасники конференції об’єдналися у міні групи по 3 і у щирому та благоговійному трепеті принесли свої молитви до престолу Божої благодаті. Гурт «Кадес» із церкви с. Зарожани створював атмосферу музичного поклоніння перед Обличчям Господнім.
У наступному блоці програми відбулася презентації 2-х видів служінь. Дитяче служіння, зокрема євангелізаційний напрямок представив директор ТЄД Ігор Драгунов. Він наголосив, що Христос не бажає, щоб загинув хоч хтось із малих діток (Мт.18:14). А в Україні сьогодні нараховується бл. 6 млн. дітей віком до 14 р. Саме на їх досягнення Словом Божим і спрямоване служіння місії ТЄД, яка має свої осередки в 14 областях, зокрема і у Чернівецькій. Численні проекти, навчання, недільні школи, літні дитячі табори (бл. 40 на чернівеччині) просто немислимі без молитовної та фінансової підтримки церков, за що й подякував брат та закликав до подальшої партнерської роботи у справі служіння дітям. Керівник відділу Сімейного Служіння Бажницький Руслан розповів як «Свято сім’ї» у 2010 р. в Чернівцях змотивувало команду лідерів розпочати маленькі сімейні групи. На прикладі чернівецької церкви «Джерело Життя» брат Руслан проілюстрував як діє це служіння, наскільки воно потрібне, і які чудеса в житті сімейних людей робить Бог через сфокусоване на сім’ях церковне служіння.
«Серце Служителя» - такою була тема проповіді першого заступника Голови ВСЦ ЄХБ Бандури І.О. «Перш ніж я щось знаю, щось вмію, щось роблю, я повинен бути кимось. Професійні навики мало допоможуть у служінні, треба мати серце слуги» - сказав Ігор Олексійович. На прикладі дивовижного, сповненого чудесної роботи Божої життя Мойсея пастор показав серце лідера, який аж до власного небуття готовий був відстоювати у Бога право невдячного, ідолопоклонницького народу на життя. Це сьогодні виклик для кожного служителя, який повинен любити тих, кому служить і просити, вимолювати Божу благодать навіть для тих, хто цього не заслуговує. Слова із Вх.33:18 ( покажи мені славу Свою…) проповідник назвав кульмінацією відносин Мойсея із Богом. Побачити Його із спини тоді для Мойсея означало те, що сьогодні життєво важливе і для нас: не втрачати Бога із поля зору, і йти за Ним, беззаперечно слідувати. І колись ми прийдемо у Його Славу.
Відразу після проповіді Ігор Олексійович на прохання братів в скороченому варіанті висловив позицію братства відносно війни. Перший заступник обласного пресвітера Даник М.В. повів братство у молитві за Україну, наші церкви, служителів.
Після смачного обіду конференція набрала більш підсумкового характеру. Спочатку відповідальні за райони пастори розповіли братам про благословення, переживання, працю, проблеми та плани на ниві Божій. Пастор та відповідальний за роботу відділів обласного об’єднання Нагірняк В.Б. доповів про уже діючі відділи, та ті, які ще проходять стадію формування. Він закликав до ще більш активного служіння, особливо при настільки великих сучасних можливостях. І якщо виступи деяких братів могли бути більш ліричними, мотиваційними, то звіт Кушніра Юрія Михайловича містив достатньо багато циферії, статистики, точного аналізу. Загалом у Чернівецькій області нараховується 153 церкви ЄХБ, 8 груп, 9163 (це + 5) членів церков, 124 рукопокладених пасторів, 58 недільних шкіл, 11 молодіжних таборів, 1 коледж, 3 інститути, 3 ребцентри, 133 молитовних будинки, 72 хори, 12 оркестрів, 9 місіонерів на підтримці у області, 15 за її межами та ін. За останній рік відбулися такі події і зміни: утворено 2 нових церкви, 260 членів церков отримали хрещення, 208 померли, 131 виїхали, 27 повернулися після відлучення, 167 перейшли з інших церков, натомість у інші церкви перейшло 123 та ін.
Після обговорення ще деяких інших організаційних питань конференція добігала до свого звершення. Було видно, як служителі чернівеччини отримали ще одну іскру, ще одну мотивацію, ще один поштовх для звершення найважчої, але й найвеличнішої у світі роботи. Після заключної молитви пастора Василова В.С. на учасників чекав ще один сюрприз – кожен отримав набір духовної літератури. Що може бути краще для служителя ніж те, що сприяє його зросту?
Роман Сухар,
Відділ Інформаційного служіння
Чернівецького ООЦ ЄХБ