Чергова пасторська конференція відбулася 19-20 листопада 2015 року за назвою «Дисципліна благодаті». Дводенна зустріч проходила у приміщенні київської церкви «Дім Євангелія» і зібрала 450 учасників зі всіх областей України, у тому числі з Донецької, Луганської та Криму.
Тема конференції порушила важливі питання внутрішнього життя церкви, практики правильних методів служіння, дисциплінування та відновлення членів церкви, які переживають духовні кризи і падіння. На основі Слова Божого розглядали і досліджували вчасні і відповідні методи дисциплінування, які практикує церква, та шляхи відновлення тих, хто згрішив. Також торкалися дисципліни в особистому житті пастора.
Насичена дводенна програма охопила сім основних тем, а також додаткові обговорення, дискусії та робочі семінари.
Що ж до очікувань від пасторської зустрічі, Ігор Бандура, перший заступник голови Союзу ЄХБ і один з її організаторів, зауважив: «Порушена сьогодні тема має на меті оновити наше розуміння церковної дисципліни, Божої благодаті, Його любові і милосердя, і в той же час Божої святості і страху Господнього».
«Благодать, що дисциплінує» – саме з цього викладу було запропоновано зануритись у загальну тему з викладачем Київської богословської семінарії Андрієм Мурзіним. Висвітлюючи дану тему, пастор акцентував увагу учасників на трьох моментах. Перше – лише Божа благодать і Його любов може правильно змотивувати нас бути дисциплінованими. Друге – слід завжди тримати своє серце у центрі уваги християнської дисципліни. І третє – це розуміти благу Божу мету, коли Він посилає страждання, вчить і смиряє нас, тобто дисциплінує.
Як набути практику особистої дисципліни, ділився голова Одеського об’єднання церков ЄХБ Михайло Піштой. Служитель нагадав присутнім, що ціна особистої дисципліні надто висока – бути схожим на свого Вчителя і чинити за Його прикладом.
Наголошувалося, що у дисципліні нам потрібна допомога інших людей. Які саме люди мають оточувати служителя, визначали разом зі старшим пастором Ірпінської біблійної церкви Миколою Романюком. Розглядаючи тему «Коло підтримки пастора», доповідач зазначив: «Оточіть себе людьми, які люблять Бога і знають Його краще, ніж ви. Без такого кола підтримки буде складно вистояти і бути успішним у служінні».
«Дисципліна є необхідною умовою для служіння здорової церкви» – наголосив голова Союзу ЄХБ Валерій Антонюк у висвітлені теми «Церковна дисципліна від А до Я». Також розглянули біблійне визначення дисципліни і ставлення до неї, після чого зосередились на детальному огляді методів церковного виховання.
Програма другого дня розпочалася з біблійної години, яку провів перший заступник голови Західноукраїнського об’єднання ЄХБ у США Василь Куманський. «Кожен служитель зобов’язаний набути сильний духовний імунітет і підтримувати його на належному рівні, – зазначив служитель. – Гордість і самовпевненість – це те, що найбільше здатне послаблювати і руйнувати духовний імунітет кожного служителя, а смирення і покора в молитві навпаки – здатні підтримувати і зміцняти».
Про практику сповіді, з якою має справу кожен пастор, запропонував Євген Іванов, служитель одеської церкви ЄХБ «Надія». Сповідь у пасторському служінні розглянули на прикладах сьогодення і через життя біблійних персонажів.
Як зберегти баланс милості і справедливості у дисципліновані і в служінні відновлення визначали разом із заступником голови Союзу Сергієм Морозом. З ним також розглянули сім пунктів алгоритму служіння відновлення. Пастор акцентував особливу увагу на важливості профілактичної роботи в церкві.
«Відповідальність сучасного пастора полягає в тому, щоб послідовно підтримувати дисципліну у помісній громаді на основі євангельських принципів» – зазначив Валерій Антонюк. На основі тексту із Першого послання до солунян 5:14-15 закликав пасторів служити людям, незважаючи на їхні слабкості та недоліки. Підтримувати слабких у вірі, терпіти і довготерпіти малодушних і непорядних. Пам’ятати про те, що пастор у церкві – це не господар і не начальник, а той, хто у своєму служінні людям керований Господом.
Своїми враженнями поділилися учасники конференції:
Геннадій Шульженко, в.о. голови Луганського обласного об’єднання церков ЄХБ м. Сєвєродонецьк Луганської області:"Є такі люди в церкві, що впали, і з ними треба спробувати поспілкуватися, попрацювати, мотивуючись любов’ю заради відновлення їх у церкві. Іноді є такі питання, що потребують навиків та практики, тому треба цікавитись, як роблять це інші служителі, і взяти це собі на замітку. Дійсно, що служителі можуть бути різкими і радикальними у своєму дисциплінуванні. Слухаючи служителів на конференції, бачу свої недопрацювання і аналізую, наскільки правильно чи не правильно вирішував схожі питання".
Павло Візір, диякон, благовісник Центральної церкви м. Дніпропетровськ: "Практично для себе я нічого нового не почув, бо з 23-х років у церкві. Тема конференції є дуже корисною для нових служителів, які в сьогоденні зіштовхуються з різними обставинами життя. Оскільки ми не маємо такого збірника з прописаним інструктажем або ж посібника, в якому зазначено, як чинити у всіх ситуаціях життя, тому саме формат конференції дуже корисний. Кожен служитель може поставити запитання і почути на них відповідь. Нехай ці відповіді й не будуть рецептом на всі життєві випадки, та все ж слугуватимуть основною червоною ниткою, і до цих відповідей доцільно буде прислухатися".
Іван Корнута, диякон церкви м. Хуст Закарпатської області: "На таких конференціях отримуєш пізнання та відповіді на свої запитання. Дух Святий говорить у твоє серце через Слово Боже і ти підбадьорюєшся. Що нам треба робити у своєму служінні для інших? – І стара, і нова заповіді говорять, що треба любити. Христос каже: «Люби!» Ми раді, що на правильному шляху! Ще раз отримали нагадування".
ВІДЕО (Для того, щоб обрати бажану лекцію, потрібно натиснути на "ПЛЕЙЛИСТ")
Прес-служба ВСЦ ЄХБ
Фото: Григорій Юрик