«Церква в умовах війни» – ця широка і багатогранна тема була порушена на дводенній пасторській конференції 20-21 листопада 2014 р. Зустріч проходила у київській церкві «Дім Євангелія», що по вул. Щекавицька 2/8, зібравши понад 500 служителів, представників з усіх областей України, у тому числі й значну кількість зі східних областей, а також і Криму, повідомляє прес-служба ВСЦ ЄХБ .
На думку керівників євангельсько-баптистського братства в Україні, запропонована тема відповідає найважливішим потребам сучасності, що має суттєве значення для Церкви. «Таємниця беззаконня і дух антихриста прокладають собі шлях через впливових цього світу. З неймовірною силою відбувається дегуманізація людини, коли людині відмовляють в праві бути людиною, коли в ній не бачать образу Божого. І в цих умовах ми по-особливому переживаємо за спасіння душі людини» – наголосив перший заступник голови Ігор Бандура.
Перша підтема була запропонована пастором, дослідником історії та богослов’я євангельсько-баптистського братства Сергієм Санніковим у площині «Війна і миротворчість. Участь християн у збройних конфліктах». Сергій Вікторович зауважив: «На жаль, сатана зумів внести напругу в євангельське братство на території Євразії, зумів посіяти напругу через політику. Я не міг уявити, що це питання раптом стане предметом напруги, а іноді навіть і розділення через небажання почути іншого».
Щодо участі християнина у збройних конфліктах служитель наголосив: «Тут не можна заховатися за помісну церкву, за братерство, за Союз, – необхідно кожному особисто дати собі відповідь і прийти до чіткої позиції у цьому питанні. Немає правильної відповіді – є особиста відповідь. Найчастіше кожен, виходячи з власної етичної системи, підбирає тексти Писання під свої погляди. Я з великим здивуванням виявив, що будь-які аргументи мало дієві, оскільки кожен бачить лише свої погляди і має тільки одну перспективу, не бажаючи подивитися з іншого боку на порушене питання».
Наступну підтему «Пасторська опіка життям церкви в розпорошенні» розглянув заступник голови ВСЦ ЄХБ Сергій Мороз спільно із групою служителів. Головна ідея у цьому обговоренні полягала у тому, як залишатися пастором для тих членів помісної церкви, які залишилися на окупованій території і тих, які стали вимушеними переселенцями.
Найбільш зворушеною частиною конференції стали свідчення з життя та служіння церков зі Сходу, які допомогли присутнім переоцінити власне ставлення до можливостей свого служіння.
На зустрічі не оминули й юридичних питань, що стосуються військових зобов’язань і положень законодавства щодо захисту територіальної цілісності держави її громадянами. Віталій Грень, юрист, член правління Асоціації християн-юристів України, висвітлив правові аспекти щодо християн і військової мобілізації.
По обіді була порушена перша частина теми «Інформаційна війна», яка мала на меті розглянути біблійний вимір цього поняття. Тарас Дятлик, керівник відділу розвитку освіти Євро-Азіатської акредитаційної асоціації (ЄААА), у висвітленні цієї теми зауважив: «Сьогоднішні інформаційні битви, свідками або мимовільними учасниками ми є, це не просто ідеологічні війни. Це продовження духовно-інформаційної війни, яка почалася з повстання Люцифера, який обманув частину ангелів, і збурив проти влади Бога і цінностей Його Царства. Це та ж духовно-інформаційна війна, яка продовжується після гріхопадіння Адама в Едемському саду. Після Голгофського подвигу диявол уже програв битву, хоча продовжує спокушати багатьох. Це та духовно-інформаційна війна, яка буде остаточно зупинено Другим пришестям Сина Божого».
Головна думка доповідача полягала в тому, що в умовах духовно-інформаційної війни принципово важливо протистояти духам злоби піднебесної і не давати місця наклепнику. Важливо не забувати, що диявол плете наклепи на народи світу, на Церкву, на кожного, його мета вкрасти, вбити і знищити. Тому важливо протистояти цьому, однак це буде під силу лише тоді, коли ми керовані Духом істини.
Другу частину теми «Інформаційна війна» у її сучасному вимірі продовжив віце-президент Асоціації «Духовне відродження» Михайло Черенков. Він розглянув, що очікується від Церкви в умовах пропаганди, психологічного тиску, в умовах маніпуляції і насилля над свідомістю людини.
Для більш детального обговорення усіх тем, що порушувалися упродовж дня, були запропоновані робочі семінари.
На завершення першого дня конференції для присутніх була можливість поставити злободенні питання доповідачам у рамках загальної теми з метою пошуку найкращих шляхів їхнього розв’язання. Учасниками круглого столу стали Валерій Антонюк, Сергій Мороз, Сергій Санніков, Андрій Пузинін.
Наступний день був розпочатий спільним поклонінням із заступником голови Союзу ЄХБ Володимиром Шемчишиним. Пастор у ранковій настанові зі Слова Божого підкреслив: «Бог дав Своїм дітям до рук зброю – молитву, яка реалізує в нашому житті Його волю. І її не треба недооцінювати і применшувати. Нам необхідні сильні молитви, адже ми розраховуємо лише на Його силу».
Однією з частин вираження спільного поклоніння Богові на конференції стали християнські пісні. Участь у музичному прославленні взяли вокально-інструментальний колектив місцевої церкви «Дім Євангелія» (керівник Олександр Крещук), тріо «Кредо» із м. Рівного, Олеся Дудкіна-Вельгус із Донецька та Валерій Щербина з Миколаєва.
Другий день конференції мав три основні підтеми. Першу з них, яка мала назву «Церква і влада» висвітлив голова Союзу ЄХБ Валерій Антонюк. «Ми не покликані проповідувати свої погляди, а волю Божу у всій її повноті. Виконання місії, що полягає у проповіді Євангелія, не залежить від того, в яких умовах опинилася Церква, не залежить від державного устрою чи чергових парламентських виборів. Виходячи зі своєї місії, Церква не має бути в політиці, однак не повинна робити вигляд, що вона не помічає політики або ж інших потрясінь чи катаклізм, які приходять. Церква має бути над цим усім. Неприпустимо, щоб вона стала розмінною монетою у політичних протистояннях».
Короткий богословсько-історичний огляд євангельського руху в періоди соціально-політичних потрясінь в Євразії для присутніх запропонував доктор філософії, ліценціат богослов’я Андрій Пузинін.
Гендиректор Слов’янської євангельської асоціації Дерек Максвел, що прибув на конференцію із Великобританії, порушив тему «Зцілення для нації».
Про християнську надію в непевні часи говорив заступник голови ВСЦ ЄХБ В’ячеслав Нестерук.
Активна участь служителів у дослідженні порушеної теми, в семінарах і позапрограмних обговореннях, свідчила про прагнення братів правильно орієнтуватися у сьогоденні, аби проставити влучні акценти і мати змогу ефективно звершувати довірене служіння.
Прес-служба ВСЦ ЄХБ
Для того, щоб обрати бажану лекцію, потрібно натиснути на "ПЛЕЙЛИСТ"
На этом сайте мы можем публиковать ваши проповеди, лекции, информацию, полезные публикации и т.д. Для этого вам необходимо присылать свои материалы на адрес администратора сайта Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
На данный момент вы уже можете загружать тот материал, которым уже поделились пасторы.
В разделе Пасторская шкатулка выложены рождественские и новогодние проповеди В.Е. Логвиненко
В разделе Книги пастора выложены новые книги
Дорогие братья, участники форума. На данный момент появилась новая возможность на сайте. В конце любой статьи либо книги, выложенной в разделе "пасторские книги" есть возможность оставлять свой комментарий. Это для того, что бы материал был не только изложен автором, но и отредактирован, дополнен, уточнен и т.д. служителями нашего братства.